O kapele / Biografie

Hudební skupina MADUSONG

MADUSONG


Něco málo o MADUSONGu

Tříčlenná formace MADUSONG z Uherského Hradiště a blízkého okolí působící především ve Zlínském a Jihomoravském kraji. Můžete nás potkat na plesech, letních nocích, firemních akcích, ale v poslední době taky na svatbách, nebo rodinných oslavách. Díky dlouholetým zkušenostem doprovázíme i taneční kurzy zaměřené na klasické tance jako waltz, slow rock, jive, cha-cha, atd. Spojuje nás společná záliba – dělat dobrou muziku a pobavit lidi. To vše na profesionální úrovni. Disponujeme kvalitní ozvučovací technikou zn. Dynacord o výkonu až 4kW. Technickou výbavu doplňují nejen nástroje Yamaha, Korg, Kurzweil atd, ale i další zvuková technika (Boss, TC-electronic, Sennheiser).

Repertoár je zaměřen především na střední generaci. Hrajeme nejen známé české i světové hity, ať už z minulosti, nebo současných žebříčků hitparád, ale také klasické světové evergreeny, které proslavili spoustu populárních interpretů, ať už v originálním znění, nebo s vlastními texty. Pokud vás náš profil zaujal a potřebujete hudbu k pobavení, neváhejte nás kontaktovat.

Špetka historie:

MADUSONG má dnes už poměrně dlouhou historii. Na začátku se jednalo o duo Milan Macháček (klávesové nástroje, zpěv), Ivan Dufka (kytara, zpěv). Od prvních slabik příjmení je taky odvozen název formace. Ještě před tím, už za socialismu, se tito dva muzikanti potkali ve formaci Meteor (1987). V té době se jednalo o početnou kapelu. Později se cesty rozchází. Milan působí od roku 1989 několik let v zahraničí, nejvíce v různých kapelách v Německu a Rakousku. Ivan působí v letech 1990-2000 ve skupině Madison, kterou si spousta lidí z okolí pamatuje především z legendární vinárny Sovín v Boršicích u Buchlovic, kde kapela dlouhodobě působila. Od 5.1.2001 se cesty opět protínají a toto datum se uvádí jako vznik MADUSONGu. Nejdříve se hraje ve vinárně Magna Moravia na Velehradě, následují výjezdy do Rakouska, začínají plesy a další akce.

V roce 2005 bylo potřeba pro doprovod tanečních kurzů kapelu doplnit o dalšího hráče a zpěváka, aby se daly zvládnout zahrát a zazpívat evergreeny v celé parádě. Nejprve na výpomoc, velmi rychle natrvalo přichází druhý hráč na klávesové nástroje, Petr Kostílek. Již předtím se všichni členové znali a příležitostně spolupracovali, proto následná souhra byla už jen otázkou času. K tanečním kurzům se postupně začaly přidávat velké i malé plesy a letní zábavy. Následně náš okruh zákazníků rozšířily firmy jako Hamé Babice, E-On, Impost, Kovosteel, atd., a taky spousta škol, organizací a zájmových spolků z blízkého i dalekého okolí. A tak hrajeme v tomto složení přes 10 let a neustále se snažíme zařazovat do repertoáru jak novinky, tak starší dobré skladby, abychom se vám neoposlouchali.